sobota, 28 maja 2011

Kwiaty w moim ogrodzie

„Kwiaty w ogrodzie poprawiają mi nastrój”

W tym roku zapragnęłam mieć dużo więcej kwiatów w ogródku. Lubię kwiaty i chciałabym niekiedy pod wpływem chwilowej zachcianki ułożyć bukiet pochodzący z mojego ogródka. Pomysły na takie bukiety znalazłam w książce, którą sobie zakupiłam. Tytuł tej książki to „Bukiety z mojego ogrodu”. Autorka zwraca naszą uwagę na otaczające nas rośliny i nie zawsze są to kwitnące piękności. Znaleźć można w kompozycji liście buraka, przekwitnięte kwiatostany szałwii lekarskiej, przydrożne chwasty i wiele innych roślin, na które nie zwróciłabym wcześniej uwagi. Układa kompozycje według pór roku i pojawiających się w jej ogrodzie kwiatów. Jej pomysły zachęcają do naśladowania.
Dzisiaj przeszłam się po swoim ogródku i popatrzyłam, z jakich roślin ja mogłabym spróbować zrobić mały bukiecik. I znalazłam kilka, niektóre już przekwitają, ale jeszcze spełniły swoje zadanie.
Ten bukiecik powstał z wilczomlecza błotnego i roślinki której nazwy jeszcze nie znam. Wszystko rosło jako przydrożne chwasty.

To chyba jest dzika marchew, ale nie jestem do końca pewna


A to już bukiecik z mojego ogrodu działkowego. Użyłam do niego stokrotek, które rosną w trawniku, smagliczki, gałązkę trzmieliny pnącej, listki żurawki, liście funkii i mozgi.


Drugi bukiecik złożony jest z kilku jaskrów rozłogowych, smagliczki, dwóch listków poziomki i listków pęcherznicy kalinolistnej.


Kilka roślin z mojego ogródka i działki.
Moje ulubione zawilce leśne


smagliczka skalna

Młody modrzew i jego śliczne małe szyszki.


Przywrotnik

Kwiat tryskawki


Pęcherznica kalinolistna


Lawenda

To moja druga inna odmiana lawendy jeszcze przed kwitnieniem

Liście nasturcji. Jeszcze nie kwitnie.


Trzmielina


Funkia

Trzykrotka wirginijska dopiero zaczyna kwitnąć. Dostałam ją w zeszłym roku na jesieni więc jest dla mnie nowością i czekam na jej pełny rozkwit, ale już jest piękna.


BerberysDereń
Jaskier rozłogowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz